Võistluskeskus ja rada

Eesti Meistrivõistlused cyclocross distsipliinis 14.oktoober 2017 Valgu mõisapargis, Märjamaa vallas, Raplamaal.

Võistluskeskus ja sekretariaat asuvad Valgu mõisakoolis, võistlejaile on tagatud riietusruumid ja dushivõimalus, samuti tasuta toitlustamine kupongide alusel.

Rajapikkus on ca 2550 m, stardiga mõisakooli esiselt asfaldilt.
Stardist suundub rada otse kooli spordiväljaku suunas, ca 250 m pärast on pööre paremale, sealt edasi 70 m järsk pööre vasakule “tunnelisse”.
Tunneli keskel pöörab rada tagasi paremale tuletõrjeväljakule, kus asub Hansgrohe planguala ning spiral of doom (viimane tekib sinna võistluseelsel nädalal). Tuletõrjeväljakult lahkub rada parempoolse tagasipöördega, millele järgneb koheselt vasakpoolne tagasipööre kitsale kruusateele. Ca 100 m järsk tagasipööre vasakule, 70 m pärast truubiületus ning pööre paremale väikese jõesaare suunas. Tagasi suundub rada sealt parki ja suundub niidetud trassi mööda jõe äärde. Jõudes tagasi spordiväljaku äärde, suundub rada eraldi puhtaks niidetud trassi mööda esialgsele trassile vastu. Hawaii Express liivatakistusest liigub rada paremale, möödub Shimano topelt-boksi alast ja keerab tagasi staadioni jooksurajale. Läbida tuleb pea kogu jooksurada ja edasi suundub rada juba mõisahoone tagusesse parkmetsa, mööda jõeäärt.
Enne eramaa silti käänab rada vasakule ja suundub kergelt ülesmäge koolihoone nurga suunal. FruitXpress keldrimäe off-camber ja mägi ise on lintidega piiratud juba täna. Väljumine keldrimäelt on läbi paekivist müüri ning läbida jääb veel pargis graniitsammaste vaheline tõus ja laskumine ja peagi jõutakse tagasi stardikoridori mõisahoone ees.